Jana Bártová

Jana Bártová background

Týmy

NAROZENA: 
BYDLIŠTĚ: 
PŘEZDÍVKA:stále v čekání
POVOLÁNÍ:student
OBLÍBENÝ TRIK:*
OBLÍBENÝ SPOT: Kouty nad Desnou
HUDBA:téměř vše kromě punk, hardrock, techno a dalších neposlouchatelných stylů
IDEÁLNÍ DEN: na každém je něco dobrého
VZOR:Larissa Picoto-Papenmeier MX, v DH stále vzor hledám, ale prozatím je to přední pole světového poháru 

 

 

JANA BÁRTOVÁ PÍŠE HISTORII

JANA BÁRTOVÁ PÍŠE HISTORII

Publikováno: 1.7.2014

Dráha ve Val di Sole je Světovým pohárem prověřená a extrémně náročná, oproti minulosti na ní proběhlo pár lehkých změn, a její parametry pro letošní „íiksesko“ byly následující – délka 2200 metrů. převýšení 520 metrů.

 

Obtížnosti přidal nejen sklon, ale i podmínky na trati – zatím co se v pátek trénovalo na suchu, v průběhu víkendu se počasí změnilo a v neděli se jezdilo na blátě. To však nezabránilo téměř 350 závodníkům, aby se poprali o stupně nejvyšší.

 

 Sobotní kvalifikace se odjela v téměř dokonalých podmínkách, v ženách ukázala jak jí trať ve Val di Sole sedí naše Jana Bártová (Bikeplac Racing Team) a kvalifikaci vyhrála. Její největší soupeřka a aktuálně vedoucí závodnice celkového pořadí Zarja Černilogar (Blackthorn GT) dojíždí až čtvrtá. V mužích zajel kvaldu nejrychleji Rupert Chapman (NZL).

 

Ve finále žen opět, stejně jako v kvalifikaci, nedokázala Zarja Černilogar porazit Janu Bártovou, která sice na mezičase figurovala až na deváté pozici, ale spodek dráhy jí vysloveně seděl a do cíle dojela s jednosekundovým náskokem na prvním místě. Gratulujeme! ! ! ! 

Zarja v celkovém pořadí stále vede, ale její náskok před českou zástupkyní jsou jen dva bodíky.

 

zdroj: dolekop.com